Cięcie płytek dekoracyjnych

Cięcie płytek dekoracyjnych

Hej – witam. Ostatnio widziałam w telewizji w programie o remontach bardzo fajny pomysł na użycie cegły w kuchni. Będziemy chcieli z mężem coś podobnego u siebie w kuchni zrobić na ścianie. Tylko teraz pytanie – jaką cegłę i skąd kupić, żeby się nadała do takiego pomieszczenia dość specyficznego jak kuchnia, gdzie jednak warunki są dość wilgotne.

bartek33

Posty: 9

 
Cegła cegle nierówna. Można kupić lepszej klasy materiały, które rzeczywiście długo posłużą, jak też cegłę, która się lada moment rozsypie na kawałki. Dużo zależy od tego skąd taka cegła dokładnie podchodzi i jak jest zabezpieczona.

Miluśkooo2

Posty: 9

 
Nie orientuję się co do takich płytek z cegły. Jakoś nigdy nie miałem takiej koncepcji żeby w tym stylu urządzać sobie mieszkanie. Ale na pewno jest to jakieś rozwiązanie. Czasami przeglądam zdjęcia projektów na stronach o architekturze to tam cegły jest sporo, wiele osób na takie wykończenia stawia.

tigra32

Posty: 5

 
Moja siostra ma cegłę w łazience zamontowaną i wygląda to bardzo oryginalnie, ale mi się podoba. Oczywiście nie jest jej za dużo, bo wtedy pewnie całe pomieszczenie byłoby dość ciemne. Z cegłą trzeba rozsądnie, z umiarem.

grzes3345

Posty: 16

 
Zwłaszcza w knajpach takich jak puby, bary podobają mi się ceglane dekoracje. Dobrze to wygląda, jest zupełnie inny charakter wykończenia wnętrz. Ale z tego co wiem to takie prawdziwe cegły potrafią sporo kosztować.

AliGGG

Posty: 7

 
Duży wybór cegły mają na stronie retrocegielka.pl. Polecam. Firma specjalizuje się w przycinaniu starych, rozbiórkowych cegieł, czyszczeniu, sprzedaży i montażu. W ofercie są płytki, które można wewnątrz sobie na ścianie wyłożyć, albo na zewnątrz na elewacji. Ja właśnie kupowałem płytki ze środka, które idealnie się nadają do montażu na zewnątrz. Idealna czerwień, nie jakaś imitacja. Cenowo wcale nie wyszło drogo.

Basia

Posty: 13

 
Jeszcze z cegieł przy urządzeniu domu nie korzystałem, ale jest to na pewno jakaś opcja. Zwłaszcza myślę, że w sypialni by to fajnie mogło na ścianie wyglądać. Łóżko z palet, ściana z cegłami – mocno przemysłowo, ale ciekawie.

namok

Posty: 16