dom drewniany

dom drewniany

Zastanawiam się nad budownictwem drewnianym, a bardziej konkretnie nad domem z bali. Czy warto stawiać taki dom, jakich wykonawców wybrać i ogólnie na co zwrócić uwagę? Będę wdzięczna za wszystkie merytoryczne polecenia i wskazówki.

andrew66

Posty: 6

 
Ja bym na twoim miejscu wybierał dom z bali, tylko i wyłącznie, ponieważ taki dom jest ciepły i ma formułę całoroczną. Inne, lżejsze konstrukcje raczej się nie sprawdzą w polskim klimacie, chyba że na wakacje :)

kadajo

Posty: 16

 
Moim zdaniem w Polsce najlepszym materiałem do budowy domów z bali jest sosna mazurska. Jak znajdziesz wykonawcę, który się nią posługuje masz duże szanse na sukces budowlany.

Fifeczek2

Posty: 11

 
Niewiele firm w Polsce zajmuje się jeszcze domami z bali, dlatego musisz zarezerwować termin. Czasami trzeba czekać kilka miesięcy na pojawienie się wykonawców.

codePerformance

Posty: 15

 
Projekt najpierw sobie załatw, później dopiero pozwolenie na budowę i wykonawcę. Najlepiej od razu mieć wsparcie profesjonalisty przy budowie. Jeżeli chodzi o drewno to tylko dom z bali, jeżeli chcesz mieszkać cały rok z idealnym dociepleniem.

grzes3345

Posty: 21

 
Dom drewniany mocno ci zaoszczędzi na fundamentach. Zimą też bez problemu można budować, a to uważam za ogromny plus.

bertys

Posty: 16

 
Dom z bali jest całoroczny, więc warto tutaj zwrócić uwagę. Kierowałbym się na twoim miejscu do firm, które mają kompleksową obsługę, np. przy dopasowaniu działki budowlanej i żeby ktoś pomógł ci z pozwoleniem na budowę, bo tutaj są praktycznie zawsze drobne problemy.

Black_Riot

Posty: 12

 
Możesz na początku postawić mniejszy dom, a później ewentualnie go rozbudować. Ja tak zrobiłem i budownictwo drewniane daje bardzo szybkie i mało kosztowne opcje modernizacji. Jeżeli brakuje ci pieniędzy to lepiej postawić nieco mniejszy dom z perspektywą rozbudowy.

Ananasek

Posty: 24

 
Bardzo długo się zastanawialiśmy z mężem, na jaki dom drewniany postawić. Dom z bali okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ oszczędzamy teraz naprawdę mocno na ogrzewaniu. Zimą są takie dni, że drewno daje niesamowitą przyjemność cieplną. Warto ocenić przed budową podobnych domów jakość drewna. Od tego i od doświadczenia wykonawców zależy twój komfort życiowy. U nas w rodzinie ja i mój brat mieszkamy w domach drewnianych wybudowanych z sosny mazurskiej. Rewelacyjna jakość. Jedną z niewielu firm, która posługuje się sosną mazurską w profesjonalnym stylu jest naturekodom.pl .

TomekK

Posty: 17

 
Na pewno dom drewniany jest mocno oszczędny. Fundamenty wychodzą tanio, bo konstrukcja jest stosunkowo lekka.

Aris

Posty: 21